FAQ  •  Registrovať  •  Prihlásenie

MSR OFFROAD TRIAL BRATISLAVA UMELÝ KOPEC 25.-26.10.2014

<<

Palo

Obrázok užívateľa

Spolujazdec

Poslať 30 Okt 2014, 00:34

Re: MSR OFFROAD TRIAL BRATISLAVA UMELÝ KOPEC 25.-26.10.2014

Po tolkej chvale pridam teda aj ja svoj nazor.

Prisiel som si do BA trosku pojazdit, pozriet znamych, len na jeden den. Kategoria Soft. Nic specialne, ani extremne jazdenie som necakal. Prisiel som len na MT-ckach. Avsak hned po obhliadke prvej sekcie som zostal velmi sklamany. Trate boli vykolikovane ako pre teambuildingovu akciu. Spravil som si kolecko skrz dokonale za sebou naukladane branky a do minuty som bol v cieli.
Dalsie sekcie boli akoze technicke. Dali sa prejst vzdy len jedinou technikou - cuvanim a manevrovanim pomedzi dvadsat dalsich kolikov rozmiestnenych do mierneho kopceka. Posledna sekcia - dalsie kolecko okolo jamy.
V porovnani s predminulym BA rocnikom to bola mizeria. Vtedy mali sekcie napad. Kazda sa dala prejst s cuvanim, ale aj bez po prekonani prekazky. Sekcie boli narocnejsie, rozmanitejsie.
Jednoducho povedane - ak by som vedel co sa bude jazdit, ani by som neprisiel.
zelena mrdka
<<

Tonda Kofola

Spolujazdec

Poslať 30 Okt 2014, 08:29

Palo píše:Po tolkej chvale pridam teda aj ja svoj nazor.

Prisiel som si do BA trosku pojazdit, pozriet znamych, len na jeden den. Kategoria Soft. Nic specialne, ani extremne jazdenie som necakal. Prisiel som len na MT-ckach. Avsak hned po obhliadke prvej sekcie som zostal velmi sklamany. Trate boli vykolikovane ako pre teambuildingovu akciu. Spravil som si kolecko skrz dokonale za sebou naukladane branky a do minuty som bol v cieli.
Dalsie sekcie boli akoze technicke. Dali sa prejst vzdy len jedinou technikou - cuvanim a manevrovanim pomedzi dvadsat dalsich kolikov rozmiestnenych do mierneho kopceka. Posledna sekcia - dalsie kolecko okolo jamy.
V porovnani s predminulym BA rocnikom to bola mizeria. Vtedy mali sekcie napad. Kazda sa dala prejst s cuvanim, ale aj bez po prekonani prekazky. Sekcie boli narocnejsie, rozmanitejsie.

Však tady píšou že tratě byli lehčí než minule. No a kategorie Soft je i pro začínající a pro ty kteří se teprve seznamují s trialem. A ti co v ní zůstávají i nadále tak jim to asi vyhovuje a stačí na pěkně strávený závodní víkend a posezení s ostatními bez větších škod na technice i žaludku. No a vidím že Ty Palo už jsi trialově dospěl když Soft tak lehce a rychle zvládáš i na MT-ckách :YMAPPLAUSE: , tak by jsi měl jít o nějakou kategorii výše. Např. do "M" tam by jsi měl jisté místo i na stupních vítězů :gkf_08:
<<

Tonda Kofola

Spolujazdec

Poslať 30 Okt 2014, 08:41

Mě ale více zajímá co je tohle za kategorii ? Takto pomíchané posádky. Žeby příprava na San Marino - Eurotrial 2015 ? Tam když začnete budku tak se zastavíte až dole u těch sprch. A s prázdným žaludkem navíc :d A hned budete o pár kilo lehčí :gkf_04:
To je co za posádky-kategorie.jpg
<<

Zuzuu

Obrázok užívateľa

Bruchoplazník

Poslať 30 Okt 2014, 15:22

fotky http://zuzuu77.rajce.idnes.cz/MSR_offroad_trial_Bratislava_25.-26.10.2014/

Pre Paliho: Pali trate boli schvalne urobene na lahsi level, aby si zajazdli ale hlavne sa ich nebali teda nebali sa o svoje auta lebo niektore boli ako keby akurat vysli z vyrobnej linky a taki ludkovia by urcite nesli do tazkych trati. Ono vies trieda soft bola vymyslena na to aby si ludia vyskusali offroad trial a zistili ci im sedi a asi v akej triede im to sedi, a potom ze si auto upravia do nejakej triedy ktora sa klasifikuje aj na europsky sampionat lebo Slovakia offroad trial team potrebuje naplnit tieto triedy nakolko soft je trieda ktora na takychto sampionatoch sa nejazdi. Ono filozofia tejto kategorie bola u vela ludi uplne zle pochopena predpokladalo sa ze tu ludkovia zotrvaju tak max. rok a potom sa zaradia tak ako Tondo pise do nejakej triedy. Ak su auta fakt ze super upravene ako ty pises je velka skoda nejst do vyssej triedy a neskusit reprezentovat Slovensko. Ono vies ak po ine roky bola tato trieda nastavena na tazsi level, vela ludi to odradilo lebo si obcas poskodili auta ktore pouzivaju aj na beznu prevadzku tzv.lestenky a boli nahnevani a nechceli uz jazdit. Soft sa preto nastavil teraz na lahsi level aby si teda bez obav o svoj majetok zajazdili vsetci a vidis vznikol tu problem ze ti ako ty co su uz skuseni a maju auta v uprave zas im je to lahke. Nikdy nevyjdes asi v ustrety uplne vsetkym jedine aj triedu Soft rozdelit na Soft Easy a Soft Hard ale to uz by bolo asi silna kava ci uz na komisarov ako aj na celu organizaciu. Proste Soft je hlavne preto Softom aby ostal lahky, makky ako to aj z jeho nazvu v preklade vyplýva. Ale zas aspon si to super zvladol ked to bolo lahke a si skuseny.
PS: bola by urcite skoda ked by si neprisiel skus porozmyslat napr. nad M-kom, skus
<<

Robo kop

Bruchoplazník

Poslať 30 Okt 2014, 20:30

Palo píše:Po tolkej chvale pridam teda aj ja svoj nazor.

chcel som nieco napisat ale uz ti Palko bolo odpovedane a podla vysledkov v tabulke si tiez par chybiciek narobil ja jazdim uz dlho myslim ze trial na slovensku najdlhsie a poviem ti ked boli v brezne vsetky trate lahke tak sme take chybi narobili ze vysledky sa riadne zamiesali treba jazdit vybrat si kategoroju do ktorej tvoje auto patri a myslim ze sa aj zapotis
<<

Tonda Kofola

Spolujazdec

Poslať 30 Okt 2014, 21:19

A je tu ještě i další možnost jak se zapotit a možná i posr.. :gkf_04:

https://www.youtube.com/watch?v=HpyJcNgt3fQ :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE:

více fotek na facebooku :gkf_08:
<<

tulo

Obrázok užívateľa

Spolujazdec

Poslať 30 Okt 2014, 21:21

Jazdim tuto "sialenost" druhu sezonu za O-cka a musim suhlasit s Robokopom... Na lahkej trati v Brezne som urobil viac chyb ako na z mojho pohladu brutal trialoch na Europe...
<<

Palo

Obrázok užívateľa

Spolujazdec

Poslať 31 Okt 2014, 07:53

Trialove preteky vramci MSR jazdim len sporadicky. Naposledy rok dozadu v Seredi. Vzdy som bol zviknuty, ze trieda Soft bola pre auta ako je napr. moje - auto s upravami, ktore nespada do ziadnej kategorie. (vymenene napravy, karoseria bez ochr. ramu a 4 bodovych pasov (stym si nezajazdim ani PM)). Takychto upravenych aut, ktore jazdia aj po ceste tisice km je stale dost, a okrem kategorie Soft zial nemaju svoju kategoriu. Preto bolo startove pole vzdy obsadene hlavne autami do terenu a nie lestenkami na ATckach. Preto mi stale nejde do hlavy, preco boli trate take velmi lahke ked lestenky aj tak jazdit nepojdu.
Robo, ano, spravil som hned v druhej sekcii chybu s kolikom za stovky bodov. Potom uz nemalo vyznam sa vozit pomadzi koliky a radsej som si uzival aspon tych 5 minut zaujimaveho terenu mimo mojich branok.
Upravovat auto, aby som sa zaradzoval do niektorej z kategorii neplanujem. Davam prednost inemu druhu jazdenia. Ale z casu na cas rad zbehnem na MSR trialovy pretek, aj inak ako divak. Samozrejme na MSR off trial som nezanevrel, v Seredi robi Jozo s chlapmi pekne sekcie aj pre Soft, tam vzdy rad pridem.
zelena mrdka
<<

Doki

Obrázok užívateľa

Očumovač

Poslať 01 Nov 2014, 12:17

Opäť pridám moj postreh. Je to moj tretí trial a druhý súťažný. Vrbina bola veeelmi zaujímava oproti predošlým rokom aj ťašia. Kategoria SOFT mi velmi pasuje pretože auto s ktorým jazdím je upravené síce nie na súťaženie( orezané všetko vyčnievajúce) ale seriozne a schopnosti prejsť cez extrém sú viac než postačujúce. Auto je na značkách a jazdí denne, ťahá karavan zúčastnuje ochranárskskych akcií, pojde aj expedične. Aj toto auto bola kedysi séria a myslím si, že kto chce jazdiť SOFT so seriou neuspeje bez obetovania nejakej tej casti karosérie :-). Seriove auto nie je určené na súťaženie ani v tejto kategorii. Sered bola vynikajúca a bolo by mi ľuto keby bola budúci rok ľahšia, Bratislava bola ľahšia ale preverila to o čom je trial tj. jazda zručnosti. Je vhodné jazdiť s autom, ktore ma lepšiu priechodnost terenom vdaka liftu, väčším pneumatikám, BL, ma pevnostné nárazníky a pod. velmi plus sú uzávierky a MT su bezpodmienečné bez nich to žiaľ nikdy nebude ono. Toto pomôže zachovať auto pri rozumnom jazdení bez vážneho poškodenia, pretože vždy je to o aj jazdcovi. Ked sme dorazili na trať tak sa nás zopar sofťakov pýtalo s týmto idete SOFT? Ved tie auta su brutálne upravené(Jeep a Yota) a my, že ano ale do inej kategorie vybavenie nemaju to nestačí. Čiže bud sa zachová kontinuita a Sofťacke trate bududú náročné a preveria autá aj šoferov a budú motivovat chalanov k menšíím úpravám, aby si zajazdili. To by som bol najradšej. Alebo budú sofťácke trate testované napr. so seriovým Pajerom a zajazdí si hocikto na hocičom. Je to dilema no za seba možem povedať ,že ja by som sa na trial so seriovým autom, s ktorým jazdím bežne do roboty bez aspon 5cm liftu abo BL, vačšich pneumatík a MT určite nedal. SOFT je kategoria presne pre nás, pre tých, ktorý sa vyhrajú s úpravou svojho auta povedzme v rámci zákona :-) a chcú preveriť čo auto po úprave dokáže :-). V SOFTE sa miešali aj autá, ktore neboli na značkách a orezané, to som sa zase čudoval ja, že čo to tu hľadá ale neoslabilo to moju motiváciu. Trial je výborna previerka úpravy auta.
Organizátori a komisári si zaslužia pochvalu za zvládnutú akciu, taktiež za snahu vyhoviet všetkým čo je velmi ťažké. Myslím si ,že veľa závisí od toho kto príde jazdiť trial ako sa bude vyvíjať komunita v tej, ktorej kategorii. Platí to zvlášť pre SOFT a to určite v budúcnosľi uľahčí prácu organizátorom pri tvorení trate. Doki
<<

buboja

Obrázok užívateľa

Začiatočník

Poslať 02 Nov 2014, 22:17

Palo píše:Trialove preteky vramci MSR jazdim len sporadicky. Naposledy rok dozadu v Seredi. Vzdy som bol zviknuty, ze trieda Soft bola pre auta ako je napr. moje - auto s upravami, ktore nespada do ziadnej kategorie. (vymenene napravy, karoseria bez ochr. ramu a 4 bodovych pasov (stym si nezajazdim ani PM)). Takychto upravenych aut, ktore jazdia aj po ceste tisice km je stale dost, a okrem kategorie Soft zial nemaju svoju kategoriu. Preto bolo startove pole vzdy obsadene hlavne autami do terenu a nie lestenkami na ATckach. Preto mi stale nejde do hlavy, preco boli trate take velmi lahke ked lestenky aj tak jazdit nepojdu.
Robo, ano, spravil som hned v druhej sekcii chybu s kolikom za stovky bodov. Potom uz nemalo vyznam sa vozit pomadzi koliky a radsej som si uzival aspon tych 5 minut zaujimaveho terenu mimo mojich branok.
Upravovat auto, aby som sa zaradzoval do niektorej z kategorii neplanujem. Davam prednost inemu druhu jazdenia. Ale z casu na cas rad zbehnem na MSR trialovy pretek, aj inak ako divak. Samozrejme na MSR off trial som nezanevrel, v Seredi robi Jozo s chlapmi pekne sekcie aj pre Soft, tam vzdy rad pridem.

co sa tzka trati palko tak tie rbia komisari nie organizator !!:D
ale nevravim ze pochvala nepatri aj jozkovi v seredi. a mirovi v blave a aj dalsim organizatorom .
JEEP WRANGLER 2,5 b .r 99 PREDANY ---Frontera B 2,2 uz predana, Buggy renly 500, X 5 3d bruchoplaz, tych malych kocurov uz nepisem :D 5x bmw ,2x uno, 1x honda,2x 613, 1x 120,1xkia pride :D, 1x 110,1x citroen evasion ,a dalsie uz ani nepametam :D
Predchádzajúci

Späť na Eurotrial

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia